Bookmark and Share

GP Hodonín začíná !!!

Vydáno dne 05. 05. 2004 (2842 x přečteno)

Už se to blíží, už je to téměř tady. V sobotu 8.května v 10:00 začíná soutěží ve Skoronicích další ročník Grand Prix Hodonín. Opět začnou nelítostné boje soutěžních družstev s časem, aby byl aspoň o setinku lepší než ten soupeřův.


Soutěž se koná na place před místní hasičskou zbrojnicí. Náběh k základně je betonový, prvních 10 metru od základny je mírně z kopce, dál je trať rovná s mírnými hrboly. Časomíra bude elektronická se sklopnými treči. Soutěžit se bude dvoukolově, s tím, že se počítá lepší z časů. Pořadatelé určitě zajistí pro nejlepší tři družstva hodnotné ceny.

Soutěž se koná jednou za dva roky, protože se střídá se soutěží v Kostelci. Předloni zde vyhrálo družstvo z Petrova s časem 19,01. Letošními favority budou určitě první ři družstva loňského GP, což jsou Petrov, Vlkoš a Vacenovice. Mezi ně se samozřejmě budou chtít dostat i další družstva z okresu Hodonín i mimo něj. Určitě bude zajímavé sledovat, jak které družsto pracovalo na své výkonnosti přes zimu.

Pravidla soutěže a celé GP Hodonín jsou v podstatě stejná jako na Extralize, pouze s malými úpravami. Takže mašina musí vycházet ze schváleného typu bez viditelných úprav, savice průměru 110mm dlouhé 2,5m, koš s funkční zpětnou klapkou a s oroginální síťkou( pozor na to, opravdu se za to vyhazuje ze základny!!!), hadice B s min. šířkou 100mm a hadice C s min. šírkou 65mm.Proudnice musí mít výstupní průměr 12,5 až 13,0 mm a může se dotýkat země. Mezi zuby půlspojek na základně musí být mezera, aby tam prošel papír.

Tak doufám, že se na tétö soutěži sejde mnoho kvalitních družstev, která předvedou své perfektní výkony.