O minulém víkendu se roztrhl pytel s eNPéčkama

Vydáno dne 09. 07. 2004 (5603 x přečteno)

O minulém víkendu se konalo dvojkolo GP Hodonín. A jak už jsem uvedl v nadpise, v Petrově i ve Vlkoši se roztrhl pytel s neplatnými pokusy. Odběhlo se celkem 78 soutěžních pokusů a z toho 28 bylo neplatných.

První soutěží o víkendu byl IX. ročník Memoriálu Zdeňka Stránského v Petrově. Soutěžící přivítalo krásné slunečné počasí. Soutěž zahájilo svým prvním pokusem domácí družstvo velmi pěkným časem 18,01s. Jako druhé nastoupily na start Mistřice, kterým se nepodařilo díky nespojené proudnici dokončit svůj útok. Dalším družstvem byl Vlkoš, který zvládl svůj útok s časem 19,21s, se kterým kluci z Vlkoše očividně nebyli spokojeni. Pak se na základnu začaly chystat Vacenovice A, jejichž cílem nemohlo být nic jiného, než překonání času domácích. Útok rozběhli velmi pěkně a také jej splnili s pěkným časem 18,56s , který jim v tu chvíli stačil na druhé místo. Další pokus, který skončil časem pod devatenácti sekundovou hranicí, předvedli Vacenovice B. Jejich čas 18,76s je v konečném pořadí zařadil na 4. místo. V prvním kole ještě do předních míst promluvilo družstvo z Krchleb, které se svým časem 18,88s zařadilo průběžně na 4. místo.
V průběhu druhého kola začal foukat silný vítr. Ten způsoboval velké problémy proudařům, kteří nedoběhli těsně k čáře sříkání. Výsledkem druhého kola bylo deset neplatných pokusů, a také to že jen málo které družstvo si dokázalo vylepšit svůj čas z kola prvního. Jedním z těchto družstev byly Mistřice, které předvedli perfektně provedený útok s časem 17,98s. Tento čas se úž do konce soutěže nepodařilo nikomu překonat, takže Mistřice se staly vítězi Petrovské soutěže a držiteli putovního poháru. Dalším družstvem, které si v druhém kole polepšilo, byl Vlkoš. Ten splnil v čase 18,83s a zařadil se celkově na páté místo za Vacenovice B.
Po ukončení druhého kola přišlo na řadu finále o 1000,-Kč. Toto finále bylo vypsáno pro pět nejlepších družstev soutěže, takže se jej účastvili Mistřice, Petrov, Vacenovice B, Vlkoš A a Krchleby (Vacenovice A museli předčasně odjet a tak je ve finále nahradilo šesté družstvo). V tomto finále si opět nejlépe vedli borci z Mistřic a zaslouženě si odvezli peněžitou odměnu. Na konci soutěže nám ještě ukázalo počasí svou odvrácenou část v podobě velkého lijáku. Pořadatelé tak byli přinuceni provést vyhlášení výsledkú soutěže a doměnění vítězů v  provizorních podmínkách v blízké budově.

V neděli se konala soutěž O putovní pohár obce Vlkoš. Tady bylo opět krásné slunečné počasí, které ovšem narozdíl od Petrova vydrželo celou soutěž. Jako první se na startu objevili domácí. Těm se pokus nepodařil vůbec podle jejich představ a výsledkem byl neplatný pokus. Jako třetí se ke slovu dostal Petrov, od kterého se očekával čas kolem 18 vteřin a útok na celkové vítězství. Po drobných problémech na rozdělovači, které byly korigovány pozdějším přidáním plynu, Petrov splnil ve slušném čase 18,58s. Jenže nad hlavou rozhodčího u čáry stříkání se objevil červený praporek kvůli přešlapu pravého proudaře, kterému ujeli při brždění nohy a doknul se čáry stříkání, která je v GP Hodonín nedotknutelná. To  znamenalo diskvalifikaci družstva. Jako další se na základnu připravovalo domácí béčko, které běhá teprve první rok, takže se zatim spíš učí a jejich výkony ještě nejsou stabilní. I tak se jim podařilo předvést pěkný pokus s časem 20,79s a po neúspěšném druhém pokuse jim to stačilo na 7.místo v celkovém pořadí. Dalšími favority na startu bylo družstvo z Vacenovic, které pozici favorita potvrdilo časem 18,64s, který se jim ve druhém kole podařil ještě vylepšit na 18,30s. Tímto časem ve Vlkoši Vacenovice zvítězily. V dobré světle se opět představilo Vacenovské béčko, které časem z druhého kola 18,82s zvískalo třetí místo. Mezi družstva z Vacenovic se podařilo vklínit Čeložnicím, které svůj pokus dokončilo 18,74s po výstřelu startovní pistole. Ve druhém kole se podařilo napravit diskvalifikaci Petrovu, který se časem 18,86s zařadil na 4.místo.
Během tohoto víkendu se hned dvakrát měnilo vedoucí družsvto průběžného pořadí GP Hodonín. Na začátku byl ve vedení Vlkoš, po sobotní soutěži v Petrově jej vystřídal Petrov a po úspěchu ve Vkloši se vyhouply do čela Vacenovice.