Bookmark and Share

Překvapivé vítězství Rohatce

Vydáno dne 22. 07. 2007 (4133 x přečteno)

Tři kola měla na programu v červenci Grand Prix okresu Hodonín. Po soutěžích v Petrově a Vacenovicích zavítal tuto sobotu hasičský cirkus do Rohatce. Týden trvající tropická vedra nepolevila a tak na 17 mužských a rekordních 8 ženských družstev čekal nelehký úkol popasovat se nejen se soupeři, ale i s počasím. Nové pravidla GP určují, že pokud je prezentováno 25 a více týmů soutěž proběhne jednokolově a právě tak tomu v Rohatci bylo.


Jako první si základnu připravovali tradičně domácí.  Asi nikdo netušil čeho se v jejich podání dočká. Tým, který zatím marně čekal na výraznější úspěch, využil beze zbytku důvěrně známé prostředí. Kluci z Rohatce setřásli nervozitu a hnáni hlasivkami domácího publika předvedli bezchybný útok. Časomíra se zastavila na hodnotě 18,72.

 

Málokoho v tu chvíli napadlo, že tento čas zůstane nepřekonán a hasiči z Rohatce si připíší premiérové vítězství v soutěžích Grand Prix. Jako druzí odstartovali kluci z Velké nad Veličkou. Veličané si v posledních týdnech musejí připadat jako na houpačce. Nejprve v Petrově vybojovali po dlouhé době místo na stupních vítězů, když obsadili 3. příčku. O týden později ve Vacenovicích jim, ale ve druhém kole odešel motor. Do třetice v Rohatci, s vypůjčeným strojem, předvedli podařený útok a s výsledným časem 19,44 pro sebe urvali 2. místo.


Favorité měli však teprve přijít. Jako první z nich šli na start s číslem 5 kluci z Vlkoše.

Vše vypadalo bezchybně až k terčům. Na levé straně byl výsledek 18,23, což by s přehledem stačilo na vedení, ale víc jak vteřina prostřiku na pravém terči a výsledný čas 19,49 znamenal pouze třetí příčku. Jednokolová soutěž neodpouští žádné chyby. Velmi zřetelně se o tom přesvědčilo hned několik spolufavoritů. Krátce po sobě doplatili na zaváhání proudařů hasiči z Prušánek a Vlkoše B. Neplatný pokus si připsal i Petrov, který byl před rohateckou soutěží na čele Grand Prix. Kluky z Petrova ovšem zradila výzbroj, konkrétně roztržená půlspojka na dopravním vedení. Stále však ve startovním poli zůstávalo dost kvalitních týmů. Jako 11. se připravovali hasiči z Čeložnic.

 

Útok dokončili v čase 19,99 a o lepší než 5. místo se připravili opět velkým prostřikem na pravém proudu. Čekalo se co předvedou Vacenovice. Požární útok v jejich podání měl však také daleko k dokonalosti. První problémy přišly už na koši a po další chybě na pravém proudu se musely spokojit s časem 19,66 a celkovým 4. místem.

  Renesanci letos na Hodonínsku prožívá požární sport v ženské kategorii. V minulých letech bývalo poměrně častým jevem, že se soutěže účastnilo jediné ženské družstvo a nemělo se tak s kým měřit. Se vznikem ženské Grand Prix však nastala velká změna. Pohárové soutěže pravidelně objíždí šest ženských družstev. Do Rohatce navíc přijely i děvčata z Prlova na Valašsku a z Lanžhota. Osm ženských týmů, pokud nebudeme počítat extraligu ve Vacenovicích, je pravděpodobně účastnický rekord. Výkony všech ženských družstev jsou v letošní sezoně hodně nevyrovnané. V Rohatci se tento fakt projevil o to víc, že soutěž byla jednokolová. Plná polovina týmů svůj pokus nesplnila.

Velkou pochvalu si ovšem zaslouží děvčata z Petrova. Netaktizovaly a do svého pokusu šly naplno. Odměnou jim byl perfektní výsledek 18,94, kdy na rychlejším levém proudu se časomíra zastavila dokonce na hodnotě 18,29.

Doslova o parník, tak porazily druhé děvčata z Lanžhota a třetí domácí Rohatec.

  Grand Prix bude mít teď 14 dnů pauzu a pokračuje 4. srpna noční soutěží v Prušánkách. V průběžném pořadí se v mužské kategorii vrátili do čela hasiči z Vlkoše se 75 body, o pět bodů méně má Petrov, třetí jsou Vacenovice. V kategorii žen je situace ještě vyrovnanější. Vedou děvčata z Petrova o jediný bod před hasičkami z Čeložnic. Třetí místo zatím drží Hrubá Vrbka.Další články

Grand Prix Hodonín

  Skupiny článků


  Pořadí Družstvo OkresČas č.1Čas č.2 Výs. čas Media
  Muži
  1 Rohatec Hodonín - - 18,72
  2 Velká nad Veličkou Hodonín - - 19,44
  3 Vlkoš Hodonín - - 19,49
  4 Vacenovice B Hodonín - - 19,66
  5 Čeložnice Hodonín - - 19,99
  6 Pasohlávky Brno-venkov - - 20,54
  7 Hrubá Vrbka Hodonín - - 20,70
  8 Ratíškovice B Hodonín - - 22,73
  9 Mutěnice Hodonín - - 23,23
  10 Kobylí Břeclav - - 23,83
  11 Vřesovice Hodonín - - 29,76
  12 Ratíškovice Hodonín - - 39,16
  13 Petrov Hodonín - - NP
  13 Prušánky Hodonín - - NP
  13 Šardice Hodonín - - NP
  13 Dolní Bojanovice Hodonín - - NP
  Pořadí Družstvo OkresČas č.1Čas č.2 Výs. čas Media
  Ženy
  1 Petrov Hodonín - - 18,94
  2 Lanžhot Břeclav - - 22,40
  3 Rohatec Hodonín - - 23,23
  4 Kuželov Hodonín - - 28,06
  5 Dubňany Hodonín - - NP
  5 Prlov Vsetín - - NP
  5 Hrubá Vrbka Hodonín - - NP
  5 Čeložnice Hodonín - - NP