První soutěž GP Hodonín máme za sebou

Vydáno dne 09. 05. 2005 (5829 x přečteno)

Jak už bylo napsáno v minulém článku, v sobotu se konala první soutěž letošního ročníku Grand Prix Hodonín. No a sobota je za náma a s ní i tato soutěž. Tady jsou její výsledky.

Jako první se na startovní čáru postavili výtězové minulého ročníku Grand Prix, kterými je družstvo Vacenovic. Jejich útok vypadal celkem slibně, až do chvíle kdy přišlo na zapojování proudnice. To se nepovedlo na pravém proudu a tak z toho byl nedokončený pokus. V druhém kole se jim již povedlo útok dokončit, ale určitě ne tak jak by si představovali, časem 20.15 se umístili na čtvrté pozici. Dalším favoritem na řadě by Vlkoš, který umí zaběhnout výborné časy. I tady se do toho pořádně opřeli a předvedli pěkný útok s časem 18.59. Tento čas se nakonec ukázal jako nepřekonatelný a vynesl Vlkoši vítězství v soutěži. Jako sedmé se na platu připravovalo družstvo Petrova, které si také brousilo zuby na přední umístění. Ukázali, že pořád vědí jak se to má dělal a po drobném zaváhání na levém proudu se s časem 18.95 usadili a stříbrné pozici. Soutěž v Kostelci přilákala i dvě mimookresní družstva. Prvním z nich bylo družstvo z Hodějic. To se předvedlo ve velmi dobrém světle a časem 19.95 si zajistilo třetí místo. Druhým byli hasiči ze Šarov. Těm se v prvním pokuse nepodařil našroubovat koš a v druhém předvedli na už dost podmáčeném terénu čas 20.20, který jim stačil na slušnou pátou příčku.

No a protože soutěž v Kostelci byla soutěží první, tak průběžné pořadí v GP Hodoním odpovídá tomu v Kostelci. Takže Vlkoš vede s 15 body před Petrovem s 12 body a Vacenovicemi s body 10. První klání máme za sebou a už se můžeme těšit na další, která se bude konat 11.června v Ratíškovicích.