Bookmark and Share

Tři "sedmnáctky" v Hrubé Vrbce

Vydáno dne 29. 08. 2006 (5229 x přečteno)

Pokud vám přijde titulek poněkud dvousmyslný, tak vězte, že nejen sličné děvy, ale především vynikající sportovní výkony byly k vidění při dalším dílu Grand Prix.


 

Rychlá trať, slunečné počasí, pěkná divácká kulisa a souboj o čelo v celkovém pořadí, to byly hlavní atributy pohárovky v Hrubé Vrbce. O vedení v seriálu Grand Prix se přetahují Vacenovice a Vlkoš, přičemž na záda jim dýchají hasiči z Petrova. Já osobně jsem byl zvědavý co předvedou domácí, kteří v posledních týdnech disponují velmi slušnou formou, kterou korunovali 3. místem na náročné noční soutěži v Prušánkách. Čekalo se také jestli se nevytáhne někdo další.Vrbčani neponechali nic náhodě a hned na úvod svým časem 19,93 potěšili domácí publikum. Další devatenáctku předvedli se startovním číslem 4 hasiči z Vřesovic, čas 19,66 v konečním pořadí stačil na 8. místo. Hned po jejich pokusu hodili rukavici soupeřům kluci z rezervího týmu Hrubé Vrbky. Čas 19,11 byl jejich dosavadním maximem a výzvou pro ostatní. Na rychlé trati byl k vidění jeden pěkný útok za druhým. Jako deváté se k útoku chystaly Vacenovice B. Už po vyběhnutí ze základny bylo zřejmé, že pokud to dotáhnou, bude čas vynikající. Mašina zařvala, voda hadicemi jen proletěla a časomíra se zastavila na hodnotě 18,01, a to znamenalo průběžně jasné vedení. První pokus se příliš nevydařil Petrovu. Po chybě košaře, která je v případě Petrova stejně vzácná jako sníh na Kanárech, už ani rychlý stroj zázrak nedokázal. První kolo zakončovali spolufavorité z Vlkoše. Útoku se dalo těžko něco vytknout a časem 18,07 se zařadili na 2. místo, jen těsně za Vacenovice B.

Druhé kolo opět zahájili domácí. Vyhecovaní výborným výkonem Béčka dokázali svůj čas vylepšit na 19,22. Po chvilce klidu se na start chystali kluci z Velké. Perspektivní tým, který v minulých sezonách několikrát dokázal prohánět favority, letos přiliš dobrou sezonu neprožívá. V Hrubé Vrbce však na své nezdary jakoby zapomněl, převedl také své letošní maximum a čas 18,56 v konečném účtování stačil na 5. příčku. Do druhého kola vstupovali s velkým odhodláním taky kluci s Petrova. Nejenže si chtěli vylepšit první nevydařený pokus, ale stále jsou také ve hře o celkový triumf v Grand Prix. Svým výkonem potvrdili, že do popředí výsledkových listin patří. Časem 17,85 se ujali vedení. Vrchol odpoledne přišel se startem favoritů z Vacenovic. Sezonou prochází jako nůž máslem, pětkrát zvítězili a nebýt dvou neúčastí, kdy termín Grand Prix kolidoval s Extraligou, vedli by pořadí s obrovským náskokem. To co předvedli tentokrát však doslova bralo dech. Celý tým pracoval jako dobře seřízený stroj, po sestřelení terčů se časomíra zastavila na hodnotě 17,13!!! Tímto časem vytvořili neoficiálně nový okresní rekord. Čekalo se jak odpoví hasiči z Vlkoše. Zahanbit se rozhodně nenechali, o desetinku vylepšili čas z prvního kola, ale výborných 17,96 tentokrát stačilo jen na 3. místo.Velmi pěknou a napínavou podívanou připravily divákům i děvčata. Nebývá zvykem, aby na okrese Hodonín čas těsně nad hranicí 21 sekund nestačil na bednu, a přece tomu tentokrát tak bylo. Právě výsledkem 21,25 zahájili soutěž domácí děvčata. Jen o malý kousek dál se zastavila časomíra v prvním kole holkám z Čeložnic. Jako čtvrté se k útoku připravovaly hasičky z Rohatce. Útok se jim povedl náramně. Přesně načasová voda ze stroje jen podpořila bezchybnou práci celého družstva a časem 20,37 se ujaly vedení. V druhém kole se nejprve zlepšily holky z Čeložnic a časem 20,54 předstihly domácí. Další pěkný pokus převedl opět Rohatec. Na levém terči ukazovala časomíra hodnotu 19,66. Prostřik na pravé straně však znamenal čas 20,59. Tento čas se ovšem o chvilku později ukázal jako velmi důležitý. Hned po Rohatci totiž startovaly děvčata z Dubňan, které první pokus nedokončily. Druhý byl už bezchybný a docílený čas 20,37 byl na chlup stejný jako ten rohatecký. O vítězství rohateckých hasiček tak rozhodl právě lepší druhý pokus.

Soutěž v Hrubé Vrbce byla, co do výsledků, nejkvalitnější v letošním ročníku. Grand Prix vrcholí a situace na čele je stále velmi dramatická. I přesto, že nejhorší výsledek v sezoně se škrtá, což nahrává Vacenovicím, zůstávají nadále v boji o vítězství i hasiči z Vlkoše a Petrova.Další články

Grand Prix Hodonín

  Skupiny článků


  Pořadí Družstvo OkresČas č.1Čas č.2 Výs. čas Media
  Muži
  1 Vacenovice Hodonín - - 17,13
  2 Petrov Hodonín - - 17,85
  3 Vlkoš Hodonín - - 17,96
  4 Vacenovice B Hodonín - - 18,01
  5 Velká nad Veličkou Hodonín - - 18,56
  6 Hrubá Vrbka B Hodonín - - 19,11
  7 Hrubá Vrbka Hodonín - - 19,22
  8 Vřesovice Hodonín - - 19,66
  9 Rohatec Hodonín - - 20,15
  10 Ratíškovice Hodonín - - 20,70
  11 Ratíškovice B Hodonín - - 21,36
  12 Rohatec B Hodonín - - 21,58
  13 Čeložnice Hodonín - - 21,86
  14 Vlkoš B Hodonín - - 23,17
  15 Velká nad Veličkou Hodonín - - 25,21
  16 Šardice Hodonín - - 25,37
  17 Kuželov Hodonín - - 40,20
  Pořadí Družstvo OkresČas č.1Čas č.2 Výs. čas Media
  Ženy
  1 Rohatec Hodonín - - 20,37
  2 Dubňany Hodonín - - 20,37
  3 Čeložnice Hodonín - - 20,54
  4 Hrubá Vrbka Hodonín - - 21,25
  5 Kuželov Hodonín - - 25,81