Vacenovice dotahují

Vydáno dne 18. 06. 2007 (4586 x přečteno)

V sobotu 9. června pokračovala čtvrtým dílem Grand Prix. V tomto termínu se družstva z Hodonínska tradičně sjíždějí do Ratíškovic. Na asfaltové silnici u hasičské zbrojnice bývají k vidění velmi rychlé časy. Letos tomu nebylo jinak a celkové výsledky udělaly z této pohárovky jednu z nejkvalitnějších v historii Grand Prix.

O co nejlepší výsledek bojovalo 18 mužských a 6 ženských kolektivů. Už podruhé za sebou, tak jen těsně nedošlo k uplatnění nového pravidla o počtu soutěžních pokusů. Rada GP si totiž na svém zimním zasedání odsouhlasila, že od 25 účastníků bude soutěž probíhat pouze jednokolově. Na okrese Hodonín se totiž většina soutěží konala a stále koná na dvě kola.

První kolo dlouho zůstávalo výsledkově za očekáváním. Většina týmů se nevyvarovala chyb a tak časů pod 20 sekund moc k vidění nebylo. V první polovině startovního pole se to podařilo jen klukům z Petrova. Jejich útok nebyl zcela bez chyb, ale čas 18,77 byl slušným základem dobrého umístění.

Mnohem lepší časy přišly až v druhé části úvodního kola. Ve startovní listině se totiž za sebou seřadily družstva Vacenovic, Čeložnic a Vlkoše. Špičkový výkon předvedli zejména hasiči z Vacenovic, letos stále běhající pouze s „B“ týmem. V jejich případě ovšem výraz druhý tým trošku ztrácí smysl. Po bleskovém sražení terčů se časomíra zastavila na hodnotě 17,34 a tento výkon nakonec zůstal nepřekonán.

Vacenovice tak po nulovém bodovém zisku z Vlkoše postupně stahují ztrátu na čelo Grand Prix.  Vraťme se, ale k soutěži v Ratíškovicích. Kluci z Čeložnic zůstali na vacenovské vlně a nechybělo mnoho a také by pokořili hranici 18 sekund. Čas 18,18 je letos jejich nejlepším a vynesl jim 3. příčku. Sérii rychlých časů zakončil Vlkoš. Bohužel v obou kolech si jeden z proudařů vybral slabší chvilku a tak výsledný čas 18,23 jim na bednu tentokrát nestačil.

V druhém kole se soutěž začala dramaticky vyrovnávat a jedno družstvo za druhým si zlepšovalo své výkony z prvního kola. Nejlépe se útok vydařil Petrovu, který stlačil čas až na 17,59 a vybojoval pro sebe 2. místo. Do první pětky se ještě posunuli hasiči z Mistřic, kteří napravili nezdar z  prvního pokusu a dosáhli na chlup stejného času jako Vlkoš. Zlepšili se také hasiči z Prušánek, Velké nad Veličkou a Dubňan. Časy pod 20 sekund z prvního kola měli na svém kontě kluci z Vlkoše „B“ a z Rohatce. V celkovém pořadí to tak znamenalo jediné. Na umístění v první desítce byl potřeba čas začínající jedničkou a to se v Grand Prix Hodonínska /kromě Extraligy ve Vacenovivích/ ještě nestalo.

Soutěž žen měla dlouho velmi kuriózní průběh. V prvním kole mělo svůj pokus za sebou už pět ze šesti družstev a stále nebyl znám ani jeden výsledný čas. Jediným platným pokusem byl tak výkon děvčat z Dubňan, které se však také nevyvarovaly chyb. Druhé kolo už konečně přineslo i platné pokusy. Nejlépe si nakonec vedly holky z Čeložnic a vybojovaly pro sebe letošní první vítězství díky času 20,32.

Bohužel jejich pokus byl asi jediným podařeným. Druhé místo pro sebe urvala Hrubá Vrbka a třetí skončily hasičky z Kuželova. V kategorii žen se letos poprvé bojuje i o body do celkového pořadí Grand Prix a nemůžu se zbavit dojmu, že právě tato skutečnost děvčatům leckdy svazuje nohy.

Seriál soutěží Grand Prix má teď skoro měsíční přestávku a pokračuje pátým dílem až 7. července v Petrově.