Bookmark and Share

Vacenovice dotahují

Vydáno dne 18. 06. 2007 (4215 x přečteno)

V sobotu 9. června pokračovala čtvrtým dílem Grand Prix. V tomto termínu se družstva z Hodonínska tradičně sjíždějí do Ratíškovic. Na asfaltové silnici u hasičské zbrojnice bývají k vidění velmi rychlé časy. Letos tomu nebylo jinak a celkové výsledky udělaly z této pohárovky jednu z nejkvalitnějších v historii Grand Prix.


O co nejlepší výsledek bojovalo 18 mužských a 6 ženských kolektivů. Už podruhé za sebou, tak jen těsně nedošlo k uplatnění nového pravidla o počtu soutěžních pokusů. Rada GP si totiž na svém zimním zasedání odsouhlasila, že od 25 účastníků bude soutěž probíhat pouze jednokolově. Na okrese Hodonín se totiž většina soutěží konala a stále koná na dvě kola.

  První kolo dlouho zůstávalo výsledkově za očekáváním. Většina týmů se nevyvarovala chyb a tak časů pod 20 sekund moc k vidění nebylo. V první polovině startovního pole se to podařilo jen klukům z Petrova. Jejich útok nebyl zcela bez chyb, ale čas 18,77 byl slušným základem dobrého umístění.

 

 

 

Mnohem lepší časy přišly až v druhé části úvodního kola. Ve startovní listině se totiž za sebou seřadily družstva Vacenovic, Čeložnic a Vlkoše. Špičkový výkon předvedli zejména hasiči z Vacenovic, letos stále běhající pouze s „B“ týmem. V jejich případě ovšem výraz druhý tým trošku ztrácí smysl. Po bleskovém sražení terčů se časomíra zastavila na hodnotě 17,34 a tento výkon nakonec zůstal nepřekonán.

 

 

Vacenovice tak po nulovém bodovém zisku z Vlkoše postupně stahují ztrátu na čelo Grand Prix.  Vraťme se, ale k soutěži v Ratíškovicích. Kluci z Čeložnic zůstali na vacenovské vlně a nechybělo mnoho a také by pokořili hranici 18 sekund. Čas 18,18 je letos jejich nejlepším a vynesl jim 3. příčku. Sérii rychlých časů zakončil Vlkoš. Bohužel v obou kolech si jeden z proudařů vybral slabší chvilku a tak výsledný čas 18,23 jim na bednu tentokrát nestačil.

 

 

V druhém kole se soutěž začala dramaticky vyrovnávat a jedno družstvo za druhým si zlepšovalo své výkony z prvního kola. Nejlépe se útok vydařil Petrovu, který stlačil čas až na 17,59 a vybojoval pro sebe 2. místo. Do první pětky se ještě posunuli hasiči z Mistřic, kteří napravili nezdar z  prvního pokusu a dosáhli na chlup stejného času jako Vlkoš. Zlepšili se také hasiči z Prušánek, Velké nad Veličkou a Dubňan. Časy pod 20 sekund z prvního kola měli na svém kontě kluci z Vlkoše „B“ a z Rohatce. V celkovém pořadí to tak znamenalo jediné. Na umístění v první desítce byl potřeba čas začínající jedničkou a to se v Grand Prix Hodonínska /kromě Extraligy ve Vacenovivích/ ještě nestalo.

  Soutěž žen měla dlouho velmi kuriózní průběh. V prvním kole mělo svůj pokus za sebou už pět ze šesti družstev a stále nebyl znám ani jeden výsledný čas. Jediným platným pokusem byl tak výkon děvčat z Dubňan, které se však také nevyvarovaly chyb. Druhé kolo už konečně přineslo i platné pokusy. Nejlépe si nakonec vedly holky z Čeložnic a vybojovaly pro sebe letošní první vítězství díky času 20,32.

 

 

Bohužel jejich pokus byl asi jediným podařeným. Druhé místo pro sebe urvala Hrubá Vrbka a třetí skončily hasičky z Kuželova. V kategorii žen se letos poprvé bojuje i o body do celkového pořadí Grand Prix a nemůžu se zbavit dojmu, že právě tato skutečnost děvčatům leckdy svazuje nohy.

 

 

 

Seriál soutěží Grand Prix má teď skoro měsíční přestávku a pokračuje pátým dílem až 7. července v Petrově.Další články

Grand Prix Hodonín

  Skupiny článků


  Pořadí Družstvo OkresČas č.1Čas č.2 Výs. čas Media
  Muži
  1 Vacenovice B Hodonín - - 17,34
  2 Petrov Hodonín - - 17,59
  3 Čeložnice Hodonín - - 18,18
  4 Mistřice Uherské Hradiště - - 18,23
  4 Vlkoš Hodonín - - 18,23
  6 Prušánky Hodonín - - 18,89
  7 Velká nad Veličkou Hodonín - - 19,03
  8 Vlkoš B Hodonín - - 19,14
  9 Dubňany Hodonín - - 19,44
  10 Rohatec Hodonín - - 19,70
  11 Čeložnice B Hodonín - - 20,12
  12 Ratíškovice Hodonín - - 20,76
  13 Ratíškovice B Hodonín - - 20,93
  14 Šardice Hodonín - - 21,94
  15 Mistřín Hodonín - - 26,81
  16 Svatobořice Hodonín - - NP
  16 Hrubá Vrbka Hodonín - - NP
  18 Vřesovice Hodonín - - NP
  Pořadí Družstvo OkresČas č.1Čas č.2 Výs. čas Media
  Ženy
  1 Čeložnice Hodonín - - 20,32
  2 Hrubá Vrbka Hodonín - - 21,74
  3 Kuželov Hodonín - - 23,14
  4 Rohatec Hodonín - - 23,84
  5 Petrov Hodonín - - 24,36
  6 Dubňany Hodonín - - 25,00