Vrbecké závody plné překvapení

Vydáno dne 26. 08. 2012 (3795 x přečteno)

Nepopulární třináctkou pokračoval tentokrát seriál Grand Prix v Hrubé Vrbce. Parno, teplota na teploměru dosahovala až34°C, avšak ani to nezabránilo příjezdu 36 soutěžních družstev. Konkurence byla opravdu obrovská a o vyrovnané útoky nebyla nouze. Je vidět, že liga se „sprintem“ blíží k úplnému závěru. Jednotlivé mančafty se tak snaží ukázat to nejlepší, co v nich je. Kromě atrakcí v podobě perfektních požárních výkonů jsme také mohli vidět menší větrný vír a „drobné“ problémy při vyhlašování.

Jako první na start zamířily favorizované Vésky. Kluci už v předchozích letech jasně ukazovali, kdo je králem vrbecké dráhy. Ovšem ani perfektní čas v podobě 17,39 na letošní vítězství prostě nestačil. Chlapi z Vések si nakonec odvezli celkové druhé místo.

Na třetím místě se po velkém prostřiku usadily Pasohlávky s časem 17,42. Lepší levý proud měl sraženo v nádherném čase 16,96. Čtvrté nakonec skončilo Kobylí s dosaženým časem 17,57.

Dlouho se zdálo, že už je pro letošek rozhodnuto, ale jen do té doby, než se na startu objevily Vřesovice. Přední okresní tým, ale asi jen málokdo by čekal, že top favorit celé soutěže. Chlapi to tam napálili, a když terče sepnuly, nikdo nepochyboval o tom, že výsledkem bude čas kolem 17ti vteřin. Že z toho bude nový okresní rekord, to ale netušili možná ani oni sami. Časem 17,08 posunuli okresní maximum mistříňáků a setinku blíže vytoužené šestnáctce. Kluci týden před koncem ligy vyslali Čeložnicím jasný signál, že o druhé místo v konečném pořadí bude ještě obrovský boj!

Mistřínští kluci se také nenechali zahanbit. Předvedli jeden z jejich mnoha výkonů začínající sedmnáctkou. Jenom tak potvrdili, kdo že je králem Grand Prix pro rok 2012. Jindy vítězný útok v čase 17,97 dnes stačil pouze na šesté místo. Ale důvod k oslavám rozhodně byl. Mistřínské „B“ vytřelo zrak všem škarohlídům, časomíra se po jejich pokusu zastavila na hodnotě 17,85.

K největším smolařům letošní soutěže bezpochyby patřili kluci z Rohatce, kteří obsadili po více než jeden a půl sekundovém prostřiku 14. místo s časem 18:89. K dalším patřily domácí týmy z Hrubé Vrbky. Ale jak se říká, není slušné, aby domácí vyhrávali, takže to nejspíš přenechali ostatním. Smůlu z celé sezony neprotrhla ani také děvčata z Hovoran, které kvůli prasklé hadici svůj útok bohužel nedokončila.

Nejenom u mužů, ale také u žen jsme mohli vidět kromě ladných křivek také nádherné požární útoky. Nejlépe ze všech to dokázaly skloubit hasičky z Kuželova. Holky už podruhé ukázaly, že jim tato trať nesmírně svědčí, když si výsledným časem 17,56 doběhly pro celkové první místo. Ovšem lepší pravý proud sestřelil v čase 16,86. Opravdu málo chybělo k tomu, abychom viděli i nový okresní rekord v kategorii žen.

O tom, že se tento rok jsou týmy opravdu vyrovnané není pochyb a vrbecká trať tomu byla svědkem. Je opravdu vidět, že se sezona blíží k závěru a je potřeba nahnat každý bodík. Výjimkou nebyly ani holky z Velké nad Veličkou. Po krásném útoku, který měl hodnotu 18,32 obsadily celkové druhé místo. Třetí skončily hasičky z Ratíškovic 18,65, čtvrtý Kuželov „B“ 18,68.

Pro páté místo si doběhly hasičky z Lipova, ale ty to určitě mrzet nemusí. Holky celou sezonu předváděly vyrovnané požární útoky kolem osmácti vteřin. Není pak divu, že jsou stejně jako kluci z Mistřína již jisté vítězky Grand Prix pro rok 2012 s více než dvaceti bodovým náskokem!

Den ale zdaleka ještě nekončil. Na závěr předvedli své umění starší a mladší žáci z Hrubé Vrbky. Mladší „předškoláci“ se složili teprve před nedávnem a na vrbecké trati si trhli svou premiéru. S určitostí můžeme říct, že do dalších let nám roste opravdu silná konkurence!

Liga vyvrcholí poslední srpnový víkend opět na Horňácku, tentokrát ve Velké nad Veličkou. Kromě vítězů má liga ještě řadu otazníků, takže se bude určitě na co dívat.