Výsledky a články

Šestnáctkové časy v Petrově odvál vítr

Už tradiční vítr v Petrově opět úřadoval

Vrbecké závody plné překvapení

Nepopulární třináctkou pokračoval tentokrát seriál Grand Prix v Hrubé Vrbce. Parno, teplota na teploměru dosahovala až34°C, avšak ani to nezabránilo příjezdu 36 soutěžních družstev. Konkurence byla opravdu obrovská a o vyrovnané útoky nebyla nouze. Je vidět, že liga se „sprintem“ blíží k úplnému závěru. Jednotlivé mančafty se tak snaží ukázat to nejlepší, co v nich je. Kromě atrakcí v podobě perfektních požárních výkonů jsme také mohli vidět menší větrný vír a „drobné“ problémy při vyhlašování.

Mistřín je novým rekordmanem ligy

Petrovský hasičský areál pod vinnými sklepy v Plžích zažil uplynulou sobotu věci. Pan Vichr tentokrát vyslal nad místní trať pouze svého hodnějšího bráchu Větříka, který sem tam sice proudaře pozlobil, ale moc starostí nenadělal. Přívětivějších podmínek bezezbytku využili letos suverénní kluci z Mistřína a postarali se o přepis rekordních tabulek okresu Hodonín.


Mistřín triumfoval opět v rekordu ligy

Pouhých sedm dní vydržel v platnosti okresní rekord v požární útoku mužů. Kluci z Mistřína svůj vlastní top zápis 17,10 z petrovské trávy vyšperkovali hned na další pohárovce. Nové maximum okresu Hodonín má od včerejška hodnotu 17,09 a viděli jej diváci v Rohatci. Rohatecká pohárovka se narozdíl od Petrova běhá po asfaltu. Silnice u kulturního domu se mírně zvedá, převýšení je ale minimální, přibližně metr. Předpověď počasí hlásila všelico, jen ne počasí typické pro půlku července. Déšť ale tentokrát čtyřiadvacet mužských a deset ženských týmů ušetřil. Rohatec díky tomu viděl špičkový požární sport, hned čtyři týmy pokořily do té doby platné rekordy trati a na řadu přišel i rozstřel o třetí příčku.


Premiérový Apríl Cup putuje na Horňácko

Netradičně, už poslední dubnový den, odstartovala nová sezona požárního sportu na Hodonínsku. Dvanáctidílný seriál Grand Prix se rozběhl v perfektně připraveném areálu ve Vacenovicích. Premiérový Apríl Cup přilákal na tři desítky družstev mužů a žen.
 Hned první ligové dostaveníčko ukázalo, že kostky nebo lépe řečeno hadice budou možná letos vrženy trošku jinak než v předešlých letech. Na místa tradičných favoritů se dravě cpou další týmy. Celá liga se navíc zdá být čím dál víc vyrovnaná.
 Ale pojďme postupně…

 

Více informací zde

Archiv zde

Počet článků: 5  Stránka: 

0