Vésky pokořily hranici sedmnácti vteřin

Vydáno dne 12. 05. 2008 (5614 x přečteno)

Po dlouhé zimní pauze se na Hodonínsku minulou neděli opět rozburácela hasičská čerpadla. Úvodním závodem odstartoval ve Vlkoši další ročník Grand Prix v požárním útoku.

Místní fotbalový pažit zkrápěla v posledních letech voda nejen z hasičských hadic, ale i z nebe. Letos však závodníky přivítalo téměř letní počasí. Na ostrý start sezony se sjela rovná dvacítka mužských kolektivů. Příjemným překvapením byla účast devíti družstev žen, což při pohárových soutěžích v regionu nemá obdobu.

První soutěžní pokus obstaral rezervní tým domácích. Po chybě u terčů byl dosažený čas spíše průměrný. Tento výsledek jakoby předznamenal celý další průběh úvodního hasičského klání. Větších či menších chyb se nevyvarovali favorité z Petrova, Vacenovic ani první tým domácích. Nabídnuté šance se tak naplno chopily přespolní týmy. Hasičskou fantazii předvedli především borci z Vések u Uherského Hradiště. Precizní práci na všech postech završili osobním rekordem 16,99, což je čas na hranici absolutní extratřídy. „Dneska sedlo naprosto všechno, také trať byla výborně připravená. Těžíme i ze seběhanosti, máme tři roky stejnou sestavu,“ prozradil Pavel Abrhám.

Potupu hodonínských družstev dokonali v závěru soutěže svými pokusy hasiči z Vrbětic a Částkova, jenž si rozebrali zbývající poháry. Nejlepší týmem z regionu byl čtvrtý Petrov. Dobrý výkon podali i kluci z Hrubé Vrbky a časem 19,44 obsadili 5. místo.

SDH Vrbětice

SDH Částkov

Řada chyb byla k vidění i v kategorii žen. V úvodních pokusech se proudařkám několikrát za sebou podařilo prostříkat i půl minuty. První pěkný pokus tak předvedly až se startovním číslem čtyři děvčata z Hrubé Vrbky. Horňácký triumf dovršily krátce na to kuželovské hasičky, když pro sebe časem 21,68 sestřelily premiérové vítězství v seriálu Grand Prix. „Pocity jsou senzační. Je to nejlepší věc co jsme zatím zažily,“ vylíčila bezprostřední náladu v týmu Barbora Čambalová. Třetí místo nakonec obsadily Dubňany a právě tam 24. května Grand Prix pokračuje druhým závodem.