Bookmark and Share

GP Hodonínska startuje už tento víkend

Vydáno dne 06. 05. 2005 (4771 x přečteno)

Po osmiměsíční zimní přestávce se už tento víkend rozběhne nová sezona pohárových soutěží na okrese Hodonín. Úvodním podnikem 11-ti dílného seriálu Grand Prix bude v sobotu 7. května soutěž v Kostelci. Její zahájení je plánováno na 13:00.


Místní soutěž se koná jednou za dva roky a pravidelně se střídá s pohárovkou ve Skoronicích. Vítězství z roku 2003 bude obhajovat SDH Petrov, který dobrou formu prokázal před dvěma týdny v Kunovicích kde s časem 18,17 nenašel přemožitele. Mezi favority, nejen Kostelecké soutěže, ale celé ligy, by měly patřit také obě družstva Vacenovic a SDH Vlkoš. Zda se dokáže prosadit i někdo další ukáže právě až startující ročník.
V pravidlech se oproti minulým ročníkům prakticky nic nezměnilo. Na poradě rozhodčích bylo ovšem jednohlasně schváleno, že se bude tvrdě trestat nesportovní chování a hrubé výrazy členů soutěžících družstev během přípravy na základně i útoku samotného.
Ke zatraktivnění jednotlivých soutěží a přilákání kvalitní konkurence z jiných okresů by mělo přispět rozhodnutí Rady GP o navýšení finančních odměn za umístění na prvních 3. místech.

Závěrem snad jen tolik: Neseďte o víkendu doma a přijďte si zasoutěžit do Kostelce! O kvalitní výsledky určitě nebude nouze...