Bookmark and Share

Grand Prix zná vítěze – Vlkoš a Hrubou Vrbku

Vydáno dne 04. 09. 2008 (4441 x přečteno)

Další ročník hasičské Grand Prix je minulostí. Souboje s vodním živlem a časomírou vyvrcholily uplynulou neděli na Horňácku ve Velké nad Veličkou. O poslední porci bodů přijelo soupeřit jednadvacet mužských a osm ženských kolektivů.
Na rozdíl od minulých let, kdy se o celkový triumf pravidelně přetahovali hasiči z Petrova, Vlkoše a Vacenovice, byly letos karty rozdány zcela jinak.


Věčně druzí vlkošští borci tentokrát porazili všechny své soupeře na hlavu a už před posledním závodem nebylo o jejich vítězství pohyb. O další místa na stupních vítězů se však rozhořel tuhý boj. Rozhodovaly bodíky a velický asfalt s konečný pořadím ještě řádně zamíchal.
Zálusk na medailové příčky si dělali i průběžně čtvrtí domácí. Soutěž otevírali a přestože se na jejich útoku chybičky našly, časem 19,37 hodili soupeřům rukavici.

K dalším aspirantům na přední příčky patřily Vřesovice. Jejich šance ale pohřbila chyba na savicích.Krátce na to si už své nádobíčko připravovali kluci z Vlkoše. Ti i na Horňácku předvedli, že vítězný pohár bude v jejich držení oprávněně. Časem 18,76 sesadili z pozice lídra domácí. „Je skvělé, že se to konečně povedlo. Jsme spolu jedenáct let prakticky ve stejné sestavě a tohle je pro nás zatím největší úspěch a taky zadostiučinění,“ liboval si strojník Dušan Ingr.V hloubi výsledkových listin se dlouho pohybovali spolufavorité ligy z Vacenovic. Jediný regionální tým zkoušející štěstí v extralize, dlouhou dobu více než se soupeři, bojoval s nekompletním kádrem. V posledních kolech ale mocně útočil. Zadařilo se mu i ve Velké, kde se vklínil na druhé místo. Celkově to na bednu už ale nestačilo.


 
Průběžně pátí byli před poslední soutěží obhájci loňského prvenství z Petrova. Jejich pokus vypadal nadějně až do chvíle, kdy voda vystříkla z proudnic a jeden z proudařů ji nedokázal zkrotit. Terč tak zůstal nesražen. „Stálý člen se nám zranil a jeho zástupce nemá dost natrénováno. Letos jsme měli pech,“ litoval kapitán Petrovských Miroslav Machala.Povedený útok se naopak podařil o chvíli později klukům z Čeložnic. S časem 19,59 se zařadili na 4. místo, které jim už zůstalo.Do celkového pořadí mohli ještě promluvit borci z Prušánek. Ve Velké si však vybrali svou porci smůly. Nejprve museli kvůli poruše časomíry opakovat start a následný prostřik na jednom z terčů je odsunul mimo přední místa a celkově z druhé na bramborovou příčku.O co hrát, bylo před posledním kolem také v kategorii žen. Děvčatům z Hrubé Vrbky chyběl k jistotě prvenství jediný bod. Druhé Čeložnice svou pozici před třetími hasičkami z Kuželova také jistou neměly.
Soutěž zahajovaly obhájkyně z Petrova. Těm se ale stejně jako jejich mužským protějškům letos tolik nedařilo. Průběžně držely čtvrtou příčku bez šance na posun vpřed. Během sezony střídaly skvělé výkony s těmi slabšími. Velickému publiku se ale předvedly v dobrém světle a po pěkném útoku zakončeném časem 21,10 dlouho vedly.

Nesesadily je děvčata z Hovoran, ani lídr celé ligy, hasičky z Hrubé Vrbky. Ty svůj, útok ale nepokazily a třetí místo za čas 21,46 jim na celkový triumf bohatě stačilo.

 

Tím spíše, když jejich jediné soupeřky z Čeložnic skončily až za nimi páté.

„Jsme hrozně moc šťastné. Snažily jsme se celou sezonu, překonaly špatné chvilky, kdy jsme se trošku nepohodly a zvládly to,“ pronesla za nadšené Vrbčanky Magdalena Ďugová.
Zlatou tečku za poslední soutěží udělala děvčata z Kuželova. Objev letošní sezony překonal o šest setinek čas Petrova a vítězstvím ve Velké pro sebe urval celkovou druhou příčku. „Do žádného rizika jsme nešly. Byly jsme trošku víc nervózní, ale speciální taktiku jsme nechystaly. Je krásné, že to vyšlo,“ dodala kuželovská Barbora Čambalová.
Další články

Grand Prix Hodonín

  Skupiny článků


  Pořadí Družstvo OkresČas č.1Čas č.2 Výs. čas Media
  Muži
  1 Vlkoš Hodonín - - 18,76
  2 Vacenovice Hodonín - - 18,98
  3 Velká nad Veličkou Hodonín - - 19,37
  4 Čeložnice Hodonín - - 19,59
  5 Vlkoš B Hodonín - - 19,81
  6 Ratíškovice Hodonín - - 20,26
  7 Prušánky Hodonín - - 21,33
  9 Vřesovice Hodonín - - 22,75
  10 Vnorovy Hodonín - - 23,96
  11 Kozojídky Hodonín - - 26,96
  12 Hrubá Vrbka B Hodonín - - 36,58
  13 Ratíškovice B Hodonín - - NP
  13 Hroznová Lhota Hodonín - - NP
  13 Kozojídky B Hodonín - - NP
  13 Rohatec Hodonín - - NP
  13 Petrov Hodonín - - NP
  13 Velká nad Veličkou B Hodonín - - NP
  13 Lipov Hodonín - - NP
  13 Šardice Hodonín - - NP
  13 Hrubá Vrbka Hodonín - - NP
  Pořadí Družstvo OkresČas č.1Čas č.2 Výs. čas Media
  Ženy
  1 Kuželov Hodonín - - 21,04
  2 Petrov Hodonín - - 21,10
  3 Hrubá Vrbka Hodonín - - 21,46
  4 Hovorany Hodonín - - 21,70
  5 Čeložnice Hodonín - - 22,29
  6 Hroznová Lhota Hodonín - - 22,87
  7 Rohatec Hodonín - - 28,45
  8 Lipov Hodonín - - NP