Bookmark and Share

Mistřín vybojoval noční double

Vydáno dne 30. 06. 2008 (4336 x přečteno)

Do polí neoraných vyrazil minulou sobotu seriál hasičské Disgrafik Grand Prix. Premiérovou noční soutěž pod umělým osvětlením přivítal Mistřín.


Klání se netradičně neslo v ryze ženském duchu, mužům zůstala tentokrát pouze role diváků. „Holky soutěží vždycky až po chlapech a jsou tak znevýhodněné. Právě proto jsme se rozhodli uspořádat čistě ženský závod,“ vysvětlila organizátorka Terezie Svorová.
Dívčích týmů se nakonec sjelo osm. O kulturní vložku se postarali mistřínští kluci běžící mimo soutěž v převlecích za slovácké tetičky.

Souboje s časem a soupeřkami zahájily domácí děvčata. Výsledek těsně pod třiadvacet vteřin jim dlouho stačil na vedení.

Rozruch způsobily v polovině soutěže hasičky z Petrova. S potemnělou tratí se popasovaly na výbornou a útok dokončily v čase 19,42. Červený praporek rozhodčího kvůli nesešroubovanému sacímu vedení ale jejich radost zhatil. Celkovým vítězkám loňské ligy se tak nadále nedaří. „Nevím čím to je. Jedeme na riziko. Hop nebo trop a zatím je to spíš trop. Na tréninku nám to přitom docela jde,“ prozradila Jana Trojancová.Druhé pokusy odstartovaly opět děvčata z Mistřína. Na výsledný čas 21,22 už nikdo ze soupeřek nenašel odpověď a domácím tak přinesl letošní premiérové triumf. Radost místních později ještě umocnily mistřínské dorostenky, když se zařadily hned za své starší kolegyně na druhé místo. Zlepšení znamenající v celkovém pořadí třetí příčku zaznamenala Hrubá Vrbka.

Chyba proudařky naopak opět pohřbila naděje Petrovjanek. Po slibně rozjeté sezoně zůstaly podruhé za sebou zklamané i děvčata z Kuželova.Disgrafik Grand Prix má za sebou pět závodů. Na čele se drží se sedmibodovým náskokem Hrubá Vrbka. Druhé hasičky z Čeložnic mají před třetím Kuželovem k dobru tři bodíky.Další články

Grand Prix Hodonín

  Skupiny článků


  Pořadí Družstvo OkresČas č.1Čas č.2 Výs. čas Media
  Ženy
  1 Mistřín Hodonín - - 21,22
  2 Mistřín B Hodonín - - 21,79
  3 Hrubá Vrbka Hodonín - - 22,63
  4 Čeložnice Hodonín - - 23,07
  5 Rohatec Hodonín - - 23,08
  6 Dubňany Hodonín - - 23,76
  7 Kuželov Hodonín - - 26,63
  8 Petrov Hodonín - - NP